  • PZU3.3B2A,115
PZU3.3B2A,115
advertisement
Manufacturer No:
PZU3.3B2A,115
HK JDW NO:
554-PZU3.3B2A,115
Datasheet:
PZU3.3B2A,115
Purchasing and Inquiry
PZU3.3B2A,115 Overview
A reverse leakage current of 5μA @ 1V is required to supply this electrical device.This value (Tol) represents the maximum voltage that can be supplied.Reverse leakage current reaches a maximum of 5μA.Setting the working test voltage to 5mA is required to operate this device.For operation, diode reaches 1.1V @ 100mA at the maximum voltage - Forward (Vf).
PZU3.3B2A,115 Features
reverse leakage current of 5μA @ 1V
5μA @ 1V is the maximum voltage (Tol)
Reverse leakage current reaches 5μA
the working test voltage to 5mA
minimal dynamic impedance is 5mA
PZU3.3B2A,115 Applications
There are a lot of Nexperia USA Inc. PZU3.3B2A,115 applications of zener single diodes.
Step5Bar-code shipping tag
PZU3.3B2A,115
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Tolerance
    ±2%
  • Max Power Dissipation
    320mW
  • Base Part Number
    PZU3V3
  • Pin Count
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G2
  • Impedance
    95Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.1V @ 100mA
  • Max Reverse Leakage Current
    5μA
  • Impedance-Max
    95Ohm
  • Reference Voltage
    3.3V
  • Zener Voltage
    3.3V
  • Voltage Tol-Max
    2%
  • Working Test Current
    5mA