  • Q14F1ARXXHR220E
Q14F1ARXXHR220E
advertisement
Manufacturer No:
Q14F1ARXXHR220E
HK JDW NO:
67-Q14F1ARXXHR220E
Package:
Datasheet:
Q14F1ARXXHR220E
Description:
INDICATOR 220V 14MM FLUSH RED
Step5Bar-code shipping tag
Q14F1ARXXHR220E
    13 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    PANEL MOUNT
    Q Series
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder
  • Type
    LED
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • Packing Method
    BULK
  • Number of Functions
    1
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Panel Cutout Dimensions
    0.55 (13.97mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Voltage
    220V
  • Current
    3mA
  • Lens Size
    10.00mm Dia
  • Luminous Intensity
    800 mcd
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Overall Height
    1.5mm