  • Q14F3CXXY24E
Q14F3CXXY24E
advertisement
Manufacturer No:
Q14F3CXXY24E
HK JDW NO:
67-Q14F3CXXY24E
Package:
Datasheet:
Q14F3CXXY24E
Description:
LED PM INDICATOR FLUSH YELLOW
Step5Bar-code shipping tag
Q14F3CXXY24E
  • Mount
    Panel
    LED
  • Terminal Finish
    NOT SPECIFIED
  • Voltage - Rated
    24V
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • HTS Code
    IP67
  • Current Rating
    20mA
  • Termination Style
    Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Panel Cutout Dimensions
    0.55 (13.97mm)
    100°
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Size
    10.00mm Dia
  • Forward Voltage
    24V
  • Luminous Intensity
    4 mcd
  • Millicandela Rating
    4mcd
  • Overall Height
    1.5mm
  • Lamp Color
    Yellow
  • Length
    30.6mm