  • Q14P3CXXR12E
Q14P3CXXR12E
advertisement
Manufacturer No:
Q14P3CXXR12E
HK JDW NO:
67-Q14P3CXXR12E
Package:
Datasheet:
Q14P3CXXR12E
Description:
LED PM INDICATOR PROMINENT RED
Step5Bar-code shipping tag
Q14P3CXXR12E
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
    Q Series
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
    LED
  • Terminal Finish
    NOT SPECIFIED
  • Voltage - Rated
    12V
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • HTS Code
  • Current Rating
    20mA
  • Termination Style
    Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Panel Cutout Dimensions
    0.55 (13.97mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Lens Size
    10.00mm Dia
  • Luminous Intensity
    100 mcd
  • Millicandela Rating
    100mcd
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Forward Current-Max
    0.02A
  • Overall Height
    4.75mm
  • Lamp Color
    Red
  • Length
    28.75mm