  • Q19P1BXXW24E
Q19P1BXXW24E
advertisement
Manufacturer No:
Q19P1BXXW24E
HK JDW NO:
67-Q19P1BXXW24E
Datasheet:
Q19P1BXXW24E
Description:
INDICATOR 24V 19MM PROMINENT WHT
Step5Bar-code shipping tag
Q19P1BXXW24E
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Panel Cutout Dimensions
    0.75 (19.05mm)
  • Voltage
    24V
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Size
    10.00mm Dia
  • Forward Voltage
    24V
  • Luminous Intensity
    1 cd
  • Millicandela Rating
    1000mcd
  • Overall Height
    4.75mm