  • Q22P1BXXG24E
Q22P1BXXG24E
advertisement
Manufacturer No:
Q22P1BXXG24E
HK JDW NO:
67-Q22P1BXXG24E
Package:
Metal
Datasheet:
Q22P1BXXG24E
Description:
INDICATOR 24V 22MM PROMINENT GRN
Step5Bar-code shipping tag
Q22P1BXXG24E
    13 Weeks
  • Package / Case
    Metal
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Supply Voltage
    24V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.87 (22.10mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Life (Hours)
    100000 hours
  • Current
    40mA
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Size
    18.00mm Dia
  • Forward Voltage
    24V
  • Luminous Intensity
    95 mcd
  • Overall Height
    6.5mm