  • Q6F1CXXR24
Q6F1CXXR24
advertisement
Manufacturer No:
Q6F1CXXR24
HK JDW NO:
67-Q6F1CXXR24
Package:
Datasheet:
Q6F1CXXR24
Description:
Panel Mounting LED Indicator
Step5Bar-code shipping tag
Q6F1CXXR24
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    PANEL MOUNT
  • Termination
    Solder
  • Type
    LED
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Panel Cutout Dimensions
    0.24 (6.10mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Voltage
    24V
  • Current
    20mA
  • Viewing Angle
    100°
  • Lens Size
    3mm T-1
  • Luminous Intensity
    10 mcd
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Overall Height
    1mm