  • Q8F1CXXR110
Q8F1CXXR110
advertisement
Manufacturer No:
Q8F1CXXR110
HK JDW NO:
67-Q8F1CXXR110
Package:
Datasheet:
Q8F1CXXR110
Description:
INDICATOR 110VAC 8MM FLUSH RED
Step5Bar-code shipping tag
Q8F1CXXR110
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Number of Pins
    2
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    Q Series
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder
  • Type
    LED
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • Packing Method
    BULK
  • Number of Functions
    1
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Panel Cutout Dimensions
    0.31 (7.87mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Voltage
    110V
  • Current
    6mA
  • Viewing Angle
    100°
  • Lens Size
    5mm T-1 3/4
  • Luminous Intensity
    12 mcd
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Reverse Voltage
    5V