  • Q8P1BXXG28E
Q8P1BXXG28E
advertisement
Manufacturer No:
Q8P1BXXG28E
Manufacturer:
APEM Inc.
HK JDW NO:
67-Q8P1BXXG28E
Package:
Datasheet:
Q8P1BXXG28E
Description:
Quantity:
In Stock : 33
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
Q8P1BXXG28E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    PANEL MOUNT
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Series
    Q Series
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    LED
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • HTS Code
  • Packing Method
    BULK
  • Number of Functions
    1
  • Ingress Protection
    IP67
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Panel Cutout Dimensions
    0.315 (8.00mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Voltage
    28V
  • Current
    20mA
  • Viewing Angle
    100 deg
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Luminous Intensity
    40.0 mcd
  • Millicandela Rating
    80mcd
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Overall Height
    5.1mm