  • Q8R1BXXB24E
Q8R1BXXB24E
advertisement
Manufacturer No:
Q8R1BXXB24E
HK JDW NO:
67-Q8R1BXXB24E
Package:
Datasheet:
Q8R1BXXB24E
Description:
INDICATOR 24V 8MM RECESSED BLU
Step5Bar-code shipping tag
Q8R1BXXB24E
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Supply Voltage
    24V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.31 (7.87mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Life (Hours)
    100000 hours
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Size
    5mm T-1 3/4
  • Forward Voltage
    24V
  • Luminous Intensity
    1.6 cd
  • Millicandela Rating
    1600mcd
  • Overall Height
    3mm