  • Q8R1BXXY24E
Q8R1BXXY24E
advertisement
Manufacturer No:
Q8R1BXXY24E
HK JDW NO:
67-Q8R1BXXY24E
Package:
Datasheet:
Q8R1BXXY24E
Description:
INDICATOR 24V 8MM RECESSED YEL
Step5Bar-code shipping tag
Q8R1BXXY24E
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Size
    5mm T-1 3/4
  • Forward Voltage
    2.1V
  • Luminous Intensity
    50 mcd
  • Overall Height
    3mm
  • Lamp Color
    Yellow
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    DC
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Supply Voltage
    24V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.31 (7.87mm)
  • Configuration
    SINGLE
  • Voltage
    24V