  • Q8R3BZZRYG24E
Q8R3BZZRYG24E
advertisement
Manufacturer No:
Q8R3BZZRYG24E
HK JDW NO:
67-Q8R3BZZRYG24E
Package:
Datasheet:
Q8R3BZZRYG24E
Description:
LED PMI RECESSED GR/RD/YLW
Step5Bar-code shipping tag
Q8R3BZZRYG24E
  • Number of Terminations
    3
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    LED
  • Voltage - Rated
    24V
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • HTS Code
    IP67
  • Current Rating
    20mA
  • Termination Style
    Wire Leads - 7.87 (200.00mm)
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Panel Cutout Dimensions
    0.31 (7.87mm)
  • Configuration
    COMMON CATHODE, 2 ELEMENTS
  • Voltage
    24V Green 24V Red 24V Yellow
  • Current
    20mA Green 20mA Red 20mA Yellow
  • Lens Size
    5mm T-1 3/4
  • Luminous Intensity
    13 mcd
  • Millicandela Rating
    15mcd Green, 60mcd Red, 13mcd Yellow
  • Overall Height
    3mm
  • Lamp Color
    Green, Red, Yellow
  • Length
    25.5mm