  • QPDF-600-12
QPDF-600-12
advertisement
Manufacturer No:
QPDF-600-12
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-QPDF-600-12
Package:
Datasheet:
Description:
QPDF-600-12 datasheet pdf and AC DC Converters product details from Qualtek stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 16402
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
QPDF-600-12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C With Derating
  • Published
    2013
  • Series
    QPDF-600 (600W)
  • Size / Dimension
    8.58Lx4.59W x 1.67 H 218.0mmx116.5mmx42.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote Sense, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    600W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Max Output Current
    42A
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Power
    600W
  • Height
    42.418mm