  • QS101XXR24
QS101XXR24
advertisement
Manufacturer No:
QS101XXR24
HK JDW NO:
67-QS101XXR24
Description:
INDICATOR 10MM FIXED RD 24V SLDR
Step5Bar-code shipping tag
QS101XXR24
    15 Weeks
  • Material
    PC, Polycarbonate
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    24V
  • HTS Code
  • Current Rating
    20mA
  • Panel Cutout Dimensions
    0.39 (9.91mm)
  • Viewing Angle
    30°
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Size
    12.00mm Dia
  • Forward Voltage
    2V
  • Luminous Intensity
    25 mcd
  • Lamp Color
    Red
  • Length
    38.25mm