  • QS101XXW12
QS101XXW12
advertisement
Manufacturer No:
QS101XXW12
HK JDW NO:
67-QS101XXW12
Description:
LED Indicator;10mm;Plastic;Snap-In;Panel Mount;Fixed;White;12VDC;Solder
Step5Bar-code shipping tag
QS101XXW12
    15 Weeks
  • Mount
    Snap in
  • Material
    PC, Polycarbonate
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    12V
  • HTS Code
  • Current Rating
    20mA
  • Panel Cutout Dimensions
    0.39 (9.91mm)
  • Viewing Angle
    30°
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Size
    12.00mm Dia
  • Forward Voltage
    3.3V
  • Luminous Intensity
    1.2 cd
  • Millicandela Rating
    1200mcd
  • Lamp Color
    White
  • Length
    38.25mm