  • R0.25D10-153.3
R0.25D10-153.3
advertisement
Manufacturer No:
R0.25D10-153.3
HK JDW NO:
655-R0.25D10-153.3
Datasheet:
R0.25D10-153.3
Step5Bar-code shipping tag
R0.25D10-153.3
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    ECONOLINE R0.25D (0.25W)
  • Size / Dimension
    0.60Lx0.42W x 0.28 H 15.2mmx10.7mmx7.0mm
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Efficiency
    60 ~ 70%
  • Voltage - Isolation
    1kV
  • Voltage - Input (Max)
    16.5V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    38mA
  • Voltage - Input (Min)
    13.5V
  • Current - Output (Max)
    38mA 38mA
  • Output Current
    38mA
  • Output Power
    250mW
  • Max Output Voltage
    3.3V
  • Nominal Input Voltage
    15V
  • Current - Output 2
    38mA
  • Height
    7mm