  • R0.25S8-2412/P
R0.25S8-2412/P
advertisement
Manufacturer No:
R0.25S8-2412/P
HK JDW NO:
655-R0.25S8-2412/P
Package:
8-SMD Module
Datasheet:
R0.25S8-2412/P
Step5Bar-code shipping tag
R0.25S8-2412/P
  • Package / Case
    8-SMD Module
  • Weight
    1.1g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    ECONOLINE R0.25S (0.25W)
  • Size / Dimension
    0.49Lx0.42W x 0.28 H 12.8mmx10.7mmx7.0mm
  • Number of Terminations
    8
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-G8
  • Efficiency
    60 ~ 70%
  • Voltage - Isolation
    1kV
  • Voltage - Input (Max)
    26.4V
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    21mA
  • Voltage - Input (Min)
    21.6V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Output Current
    21mA
  • Output Power
    250mW
  • Max Output Voltage
    12V
  • Current - Output 1
    21mA
  • Total Power Output-Max
    0.25W
  • Nominal Input Voltage
    24V
  • Height
    7mm