  • R0.5D12-1215/P
R0.5D12-1215/P
advertisement
Manufacturer No:
R0.5D12-1215/P
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-R0.5D12-1215/P
Package:
12-SMD Module, 10 Leads
Datasheet:
R0.5D12-1215/P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R0.5D12-1215/P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    12-SMD Module, 10 Leads
  • Weight
    1.3g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE R0.5D (0.5W)
  • Size / Dimension
    0.60Lx0.42W x 0.28 H 15.2mmx10.7mmx7.0mm
  • Feature
    SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G10
  • Number of Outputs
    2
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    75%
  • Voltage - Isolation
    1kV
  • Voltage - Input (Max)
    13.2V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    17mA
  • Voltage - Input (Min)
    10.8V
  • Current - Output (Max)
    17mA 17mA
  • Output Current
    17mA
  • Output Power
    500mW
  • Max Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 2
  • Height
    7mm