  • R12P23.3S/P/X2/R8
R12P23.3S/P/X2/R8
advertisement
Manufacturer No:
R12P23.3S/P/X2/R8
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-R12P23.3S/P/X2/R8
Package:
7-SIP Module, 4 Leads
Datasheet:
R12P23.3S/P/X2/R8
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R12P23.3S/P/X2/R8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    7-SIP Module, 4 Leads
  • Weight
    4.3g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE RxxP2xx/R (2W)
  • Size / Dimension
    0.77Lx0.39W x 0.49 H 19.5mmx9.8mmx12.5mm
  • Feature
    SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    78%
  • Voltage - Isolation
    8kV
  • Voltage - Input (Max)
    13.2V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    600mA
  • Voltage - Input (Min)
    10.8V
  • Output Current
    600mA
  • Output Power
    2W
  • Max Output Voltage
    3.3V
  • Nominal Input Voltage
    12V
  • Height
    12.5mm