  • R1D-3.305/HP-R
R1D-3.305/HP-R
advertisement
Manufacturer No:
R1D-3.305/HP-R
HK JDW NO:
655-R1D-3.305/HP-R
Package:
10-SMD Module, 6 Leads
Datasheet:
R1D-3.305/HP-R
Step5Bar-code shipping tag
R1D-3.305/HP-R
  • Package / Case
    10-SMD Module, 6 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECONOLINE R1D (1W)
  • Size / Dimension
    0.60Lx0.42W x 0.28 H 15.2mmx10.7mmx7.0mm
  • Feature
    SCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Max Power Dissipation
    1W
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    255
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    5
  • Pin Count
    10/6
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-G6
  • Efficiency
    78%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    3.6V
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    100mA
  • Voltage - Input (Min)
    3V
  • Input Voltage-Nom
    3.3V
  • Current - Output (Max)
    100mA 100mA
  • Output Current
    100mA
  • Output Power
    1W
  • Max Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 2
  • Total Power Output-Max
    1W
  • Nominal Input Voltage
    3.3V
  • Height
    6.7mm
  • Width
    10.7mm