  • R1DA-150505-R
R1DA-150505-R
advertisement
Manufacturer No:
R1DA-150505-R
HK JDW NO:
655-R1DA-150505-R
Package:
10-SMD Module, 7 Leads
Datasheet:
R1DA-150505-R
Step5Bar-code shipping tag
R1DA-150505-R
  • Package / Case
    10-SMD Module, 7 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECONOLINE R1DA (1W)
  • Size / Dimension
    0.60Lx0.42W x 0.28 H 15.2mmx10.7mmx7.0mm
  • Number of Terminations
    7
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Additional Feature
    IT ALSO HAS 5V OUTPUT
  • Max Power Dissipation
    1W
    1
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-G7
  • Efficiency
    78%
  • Voltage - Isolation
    1kV
  • Voltage - Input (Max)
    16.5V
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    100mA
  • Voltage - Input (Min)
    13.5V
  • Input Voltage-Nom
    15V
  • Current - Output (Max)
    100mA 100mA
  • Output Power
    1W
  • Max Output Voltage
    5V
  • Current - Output 1
    100mA
  • Total Power Output-Max
    1W
  • Nominal Input Voltage
    15V
  • Current - Output 2
    100mA
  • Height
    7mm