  • R1S-2409-R
R1S-2409-R
advertisement
Manufacturer No:
R1S-2409-R
HK JDW NO:
655-R1S-2409-R
Package:
8-SMD Module, 5 Leads
Datasheet:
R1S-2409-R
Step5Bar-code shipping tag
R1S-2409-R
  • Package / Case
    8-SMD Module, 5 Leads
  • Number of Pins
    5
  • Weight
    1g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECONOLINE R1S (1W)
  • Size / Dimension
    0.50Lx0.42W x 0.28 H 12.8mmx10.7mmx7.0mm
  • Max Power Dissipation
    1W
    1
  • Depth
    10.7mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
  • Pin Count
    8/5
  • Efficiency
    78%
  • Voltage - Isolation
    1kV
  • Voltage - Input (Max)
    26.4V
  • Output Voltage
    9V
  • Max Output Current
    111mA
  • Voltage - Input (Min)
    21.6V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Output Current
    111mA
  • Output Power
    1W
  • Max Output Voltage
    9V
  • Total Power Output-Max
    1W
  • Nominal Input Voltage
    24V
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    6.7mm