  • R1S12-243.3/HP
R1S12-243.3/HP
advertisement
Manufacturer No:
R1S12-243.3/HP
HK JDW NO:
655-R1S12-243.3/HP
Package:
12-SMD Module, 10 Leads
Datasheet:
R1S12-243.3/HP
Step5Bar-code shipping tag
R1S12-243.3/HP
  • Package / Case
    12-SMD Module, 10 Leads
  • Number of Pins
    10
  • Weight
    1.2g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE R1S (1W)
  • Size / Dimension
    0.60Lx0.42W x 0.28 H 15.2mmx10.7mmx7.0mm
  • Number of Terminations
    10
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Efficiency
    75%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    26.4V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    303mA
  • Voltage - Input (Min)
    21.6V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Output Current
    303mA
  • Output Power
    1W
  • Max Output Voltage
    3.3V
  • Total Power Output-Max
    1W
  • Nominal Input Voltage
    24V
  • Height
    6.7mm