  • R2D12-1512/P-R
R2D12-1512/P-R
advertisement
Manufacturer No:
R2D12-1512/P-R
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-R2D12-1512/P-R
Package:
12-SMD Module, 10 Leads
Datasheet:
R2D12-1512/P-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R2D12-1512/P-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    12-SMD Module, 10 Leads
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    10
  • Weight
    1.6g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECONOLINE R2D (2W)
  • Size / Dimension
    0.60Lx0.42W x 0.35 H 15.2mmx10.7mmx9.0mm
  • Feature
    SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Outputs
    2
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Isolation
    1kV
  • Voltage - Input (Max)
    16.5V
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    13.5V
  • Current - Output (Max)
    83mA 83mA
  • Output Current
    83mA
  • Output Power
    2W
  • Max Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 2
  • Nominal Input Voltage
    15V
  • Height
    8.7mm