  • R2E190-AO84-22
R2E190-AO84-22
advertisement
Manufacturer No:
R2E190-AO84-22
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
HK JDW NO:
241-R2E190-AO84-22
Package:
Datasheet:
Description:
Blowers AC BACKWARD-CURVED MOTORIZED IMPELLER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
R2E190-AO84-22
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Material - Blade
    Polyamide (PA6), Nylon 6, Fiberglass Reinforced
  • Operating Temperature
    131°F 55°C
  • Series
    R2E190
  • Size / Dimension
    Round - 190mm Dia
  • Feature
    Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    4 Wire Leads with Splice Terminals
  • Power (Watts)
    62.0W
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Power Rating
    75W
  • Current Rating (Amps)
    0.160A
  • Ingress Protection
    IP54 - Dust Protected, Water Resistant
  • Voltage - Rated AC
    230V