  • RAC03-24SGA
RAC03-24SGA
advertisement
Manufacturer No:
RAC03-24SGA
HK JDW NO:
655-RAC03-24SGA
Datasheet:
RAC03-24SGA
Description:
CONV AC/DC 3W 85-305VIN 24VOUT T
Step5Bar-code shipping tag
RAC03-24SGA
    NO
  • Current - Output (Max)
    130mA
  • Voltage - Input
    85V~305VAC
  • Output Current
    130mA
  • Output Power
    3W
  • Max Output Voltage
    24V
  • Total Power Output-Max
    3W
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Height
    15mm
  • Length
    36.7mm
  • Width
    23.5mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    16-DIP Module, 5 Leads
  • Surface Mount
    NO
  • Weight
    0.044lb 19.96g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    POWERLINE RAC03-GA (3W)
  • Size / Dimension
    1.46Lx0.94W x 0.59 H 37.0mmx24.0mmx15.0mm
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial)
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDMA-P5
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    80%
  • Output Voltage
    24V
  • Input Voltage-Nom
    115V