  • RAC05-24SC/W
RAC05-24SC/W
advertisement
Manufacturer No:
RAC05-24SC/W
HK JDW NO:
655-RAC05-24SC/W
Package:
Module
Datasheet:
RAC05-24SC/W
Description:
Quantity:
In Stock : 2709
Step5Bar-code shipping tag
RAC05-24SC/W
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    35g
  • Operating Temperature
    -25°C~75°C With Derating
  • Series
    POWERLINE RAC05-C (5W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.62 H 50.8mmx25.4mmx15.7mm
  • Feature
    DC Input Capable, Universal Input
  • Part Status
    Active
    ITE (Commercial)
  • Power Rating
    5W
  • Depth
    15.65mm
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    77%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    24V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    210mA
  • Output Power
    5W
  • Max Output Voltage
    24V
  • Current - Output 1
    210mA
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    16.4mm