  • RAC10E-24SK/277
RAC10E-24SK/277
advertisement
Manufacturer No:
RAC10E-24SK/277
HK JDW NO:
655-RAC10E-24SK/277
Package:
4-DIP Module
Datasheet:
Description:
10W AC/DC-CONVERTER 'POWERLINE'
Step5Bar-code shipping tag
RAC10E-24SK/277
    Select All
  • Power (Watts)
    10 W
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    416mA
  • Voltage - Input
    85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
  • Voltage - Output 2
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    0.5%
  • Features
    Baseplate, PFC
  • Package / Case
    4-DIP Module
  • Weight
  • Mfr
    Recom Power
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 65°C