  • RACM65-05S-ST
RACM65-05S-ST
advertisement
Manufacturer No:
RACM65-05S-ST
HK JDW NO:
655-RACM65-05S-ST
Package:
Datasheet:
RACM65-05S-ST
Description:
Quantity:
In Stock : 16029
Step5Bar-code shipping tag
RACM65-05S-ST
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    137g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    MEDLINE RACM65 (65W)
  • Size / Dimension
    3.60Lx2.38W x 1.31 H 91.4mmx60.5mmx33.3mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    Enclosed
  • Applications
    Medical
  • Max Power Dissipation
    65W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Output Voltage
    4.5V
  • Max Output Current
    10A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Current
    10A
  • Output Power
    65W
  • Max Output Voltage
    5.5V
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    33.3mm