  • RACV06-24-LP
RACV06-24-LP
advertisement
Manufacturer No:
RACV06-24-LP
HK JDW NO:
655-RACV06-24-LP
Package:
Datasheet:
RACV06-24-LP
Description:
LED DRIVER CV AC/DC 24V 250MA
Step5Bar-code shipping tag
RACV06-24-LP
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    45g
  • Operating Temperature
    -20°C~50°C
  • Series
    LIGHTLINE RACV06-LP (6W)
  • Size / Dimension
    3.86Lx1.81W x 0.43 H 98.0mmx46.0mmx11.0mm
  • Feature
    OTP, OVP, SCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Terminal Block
  • Type
    Constant Voltage
  • Max Power Dissipation
    6W
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, ENEC
  • Efficiency
    79%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    264VAC
  • Max Output Current
    250mA
  • Voltage - Input (Min)
    198VAC
  • Output Current
    250mA
  • Output Power
    6W
  • Max Output Voltage
    24V
  • Voltage - Output
    24V
  • Topology
    AC DC Converter
  • Height
    11mm