  • RAM-2405S/H-R
RAM-2405S/H-R
advertisement
Manufacturer No:
RAM-2405S/H-R
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RAM-2405S/H-R
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
RAM-2405S/H-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RAM-2405S/H-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    YES
  • Weight
    1.3g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECONOLINE RAM (1W)
  • Feature
    SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Input (Max)
    26.4V
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    200mA
  • Voltage - Input (Min)
    21.6V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Output Current
    200mA
  • Max Output Voltage
    5V
  • Total Power Output-Max
    1W
  • Height
    6.7mm
  • Length
    18mm
  • Width
    8.7mm