  • RCH25R16R00JS06
RCH25R16R00JS06
advertisement
Manufacturer No:
RCH25R16R00JS06
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-RCH25R16R00JS06
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
16Ohm, 5%, 25W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RCH25R16R00JS06
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Published
    2016
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    16Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    25W
  • Height
    15mm
  • Length
    28mm