  • RCH25S68000FS06
RCH25S68000FS06
advertisement
Manufacturer No:
RCH25S68000FS06
HK JDW NO:
875-RCH25S68000FS06
Step5Bar-code shipping tag
RCH25S68000FS06
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    550V
  • Power Rating
    25W
  • Height
    6mm
  • Length
    28mm
  • Width
    14mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Published
    2016
  • Tolerance
    1%
    Not Applicable
  • Termination
    Solder
  • Resistance
    6.8kOhm