  • RCH50S47001FS06
RCH50S47001FS06
advertisement
Manufacturer No:
RCH50S47001FS06
HK JDW NO:
875-RCH50S47001FS06
Description:
47kOhm, 1%, 1.285kV, 50W
Quantity:
In Stock : 34
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RCH50S47001FS06
  • Tolerance
    1%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    47kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Power resistor
  • Voltage - Rated
    1.285kV
  • Power Rating
    50W
  • Height
    6mm
  • Length
    47.8mm
  • Width
    15.5mm