  • RCH875NP-332K
RCH875NP-332K
advertisement
Manufacturer No:
RCH875NP-332K
HK JDW NO:
738-RCH875NP-332K
Package:
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Datasheet:
RCH875NP-332K
Description:
Quantity:
In Stock : 223
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RCH875NP-332K
  • Series
    RCH-875
  • Size / Dimension
    0.307Dia 7.80mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • Termination
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    95mA
  • Lead Diameter
    0.7 mm
  • Inductance
    3.3mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    10.6Ohm Max
  • Max DC Current
    150mA
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Height
    7.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.295 7.50mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
  • Weight
    1.130012g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C