  • RCP0603B1K80GED
RCP0603B1K80GED
advertisement
Manufacturer No:
RCP0603B1K80GED
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RCP0603B1K80GED
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
RCP0603B1K80GED
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RCP0603B1K80GED
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -65°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    RCP
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    1.8kOhms
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Height Seated (Max)
    0.023 0.58mm