  • RCP2512B50R0JET
RCP2512B50R0JET
advertisement
Manufacturer No:
RCP2512B50R0JET
HK JDW NO:
873-RCP2512B50R0JET
Datasheet:
RCP2512B50R0JET
Description:
RCP Series, Thick Film, 50Ohms, 3.5W, ±5%, -65°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCP2512B50R0JET
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    3.1496mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~155°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.124W 6.35mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    50Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    3.5W
  • Max Power Dissipation
    22W