  • RCS0402510KFKED
RCS0402510KFKED
advertisement
Manufacturer No:
RCS0402510KFKED
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RCS0402510KFKED
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RCS0402510KFKED
Description:
RCS e3 Series, Thick Film, 510kOhms, 0.2W 1/5W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 14598
Step5Bar-code shipping tag
RCS0402510KFKED
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    RCS e3
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    510kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm