  • RCS0603316KFKEA
RCS0603316KFKEA
advertisement
Manufacturer No:
RCS0603316KFKEA
HK JDW NO:
873-RCS0603316KFKEA
Datasheet:
RCS0603316KFKEA
Description:
Quantity:
In Stock : 3115
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RCS0603316KFKEA
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    316kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm