  • RCS12062R20JNEA
RCS12062R20JNEA
advertisement
Manufacturer No:
RCS12062R20JNEA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RCS12062R20JNEA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
RCS12062R20JNEA
Description:
RCS e3 Series, Thick Film, 2.2Ohms, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1453
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RCS12062R20JNEA
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    RCS e3
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.2Ohms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm