  • RCS2012J682CS
RCS2012J682CS
advertisement
Manufacturer No:
RCS2012J682CS
HK JDW NO:
703-RCS2012J682CS
Description:
RCS Series, Thick Film, 6.8kOhms, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RCS2012J682CS
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    6.8kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.66mm