  • REC10-4815DRWZ/H2/A/M
REC10-4815DRWZ/H2/A/M
advertisement
Manufacturer No:
REC10-4815DRWZ/H2/A/M
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-REC10-4815DRWZ/H2/A/M
Package:
24-DIP Module, 9 Leads
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
REC10-4815DRWZ/H2/A/M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    24-DIP Module, 9 Leads
  • Weight
    18g
  • Operating Temperature
    -40°C~65°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE REC10 (10W)
  • Size / Dimension
    1.26Lx0.80W x 0.40 H 32.0mmx20.3mmx10.2mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    9
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Depth
    10.2mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-MDIP-T9
  • Number of Outputs
    2
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    333mA
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    333mA 333mA
  • Output Current
    333mA
  • Output Power
    10W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Max Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 2
  • Nominal Input Voltage
    48V
  • Height
    10.2mm