  • REC15-2412S/H3/M/X2
REC15-2412S/H3/M/X2
advertisement
Manufacturer No:
REC15-2412S/H3/M/X2
HK JDW NO:
655-REC15-2412S/H3/M/X2
Package:
5-DIP Module
Step5Bar-code shipping tag
REC15-2412S/H3/M/X2
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.40 H 50.8mmx25.4mmx10.2mm
  • Feature
    SCP
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    1.25A
  • Output Current
    1.25A
  • Output Power
    15W
  • Max Output Voltage
    12V
  • Height
    10.2mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    5-DIP Module
  • Weight
    27g
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Series
    ECONOLINE REC15/M (15W)