  • REC3-2405SRWZ/H2/A/X2
REC3-2405SRWZ/H2/A/X2
advertisement
Manufacturer No:
REC3-2405SRWZ/H2/A/X2
HK JDW NO:
655-REC3-2405SRWZ/H2/A/X2
Package:
24-DIP Module, 8 Leads
Step5Bar-code shipping tag
REC3-2405SRWZ/H2/A/X2
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    24-DIP Module, 8 Leads
  • Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ECONOLINE REC3-SRW (3W)
  • Size / Dimension
    1.26Lx0.80W x 0.40 H 32.0mmx20.3mmx10.2mm
  • Number of Terminations
    8
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PDMA-P8
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    600mA
  • Output Current
    600mA
  • Output Power
    3W
  • Max Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 2
    5V
  • Total Power Output-Max
    3W
  • Height
    10.2mm
  • Width
    20.3mm