  • REC3-2405SRWZ/H4/C
REC3-2405SRWZ/H4/C
advertisement
Manufacturer No:
REC3-2405SRWZ/H4/C
HK JDW NO:
655-REC3-2405SRWZ/H4/C
Package:
24-DIP Module, 9 Leads
Description:
Quantity:
In Stock : 3
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
REC3-2405SRWZ/H4/C
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    24-DIP Module, 9 Leads
  • Weight
    13g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE REC3-SRW (3W)
  • Size / Dimension
    1.26Lx0.80W x 0.40 H 32.0mmx20.3mmx10.2mm
  • Number of Terminations
    9
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Max Power Dissipation
    3W
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • JESD-30 Code
    R-PDMA-P9
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    600mA
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Output Current
    600mA
  • Output Power
    3W
  • Max Output Voltage
    5V
  • Total Power Output-Max
    3W
  • Nominal Input Voltage
    24V
  • Height
    10.2mm
  • Width
    20.3mm