  • REC3-2409DRWZ/H2/C
REC3-2409DRWZ/H2/C
advertisement
Manufacturer No:
REC3-2409DRWZ/H2/C
HK JDW NO:
655-REC3-2409DRWZ/H2/C
Package:
24-DIP Module, 9 Leads
Step5Bar-code shipping tag
REC3-2409DRWZ/H2/C
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    24-DIP Module, 9 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ECONOLINE REC3-DRW (3W)
  • Size / Dimension
    1.26Lx0.80W x 0.40 H 32.0mmx20.3mmx10.2mm
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    9V
  • Max Output Current
    165mA
  • Current - Output (Max)
    165mA 165mA
  • Output Current
    165mA
  • Output Power
    3W
  • Max Output Voltage
    9V
  • Voltage - Output 2
  • Nominal Input Voltage
    24V
  • Height
    10.2mm