  • REC3-243.3SRWZ/H/B/M/SMD
REC3-243.3SRWZ/H/B/M/SMD
advertisement
Manufacturer No:
REC3-243.3SRWZ/H/B/M/SMD
HK JDW NO:
655-REC3-243.3SRWZ/H/B/M/SMD
Package:
24-SMD Module, 18 Leads
Step5Bar-code shipping tag
REC3-243.3SRWZ/H/B/M/SMD
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    24-SMD Module, 18 Leads
  • Weight
    13g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE REC3-SRW (3W)
  • Size / Dimension
    1.26Lx0.78W x 0.44 H 32.0mmx19.9mmx11.2mm
  • Number of Terminations
    18
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    3W
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Efficiency
    79%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    900mA
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Output Current
    900mA
  • Output Power
    3W
  • Max Output Voltage
    3.3V
  • Total Power Output-Max
    2.97W
  • Nominal Input Voltage
    24V
  • Height
    10.9mm
  • Length
    32mm