  • REC3-4805SRWZ/H2/A/M
REC3-4805SRWZ/H2/A/M
advertisement
Manufacturer No:
REC3-4805SRWZ/H2/A/M
HK JDW NO:
655-REC3-4805SRWZ/H2/A/M
Package:
24-DIP Module, 8 Leads
Step5Bar-code shipping tag
REC3-4805SRWZ/H2/A/M
    Select All
  • Length
    32mm
  • Width
    20.3mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Package / Case
    24-DIP Module, 8 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ECONOLINE REC3-SRW (3W)
  • Size / Dimension
    1.26Lx0.80W x 0.40 H 32.0mmx20.3mmx10.2mm
  • Feature
    SCP
  • Number of Terminations
    9
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    3W
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • JESD-30 Code
    R-MDMA-P9
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Input (Max)
    72V
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    600mA
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Output Current
    600mA
  • Output Power
    3W
  • Max Output Voltage
    5V
  • Total Power Output-Max
    3W
  • Nominal Input Voltage
    48V
  • Height
    10.2mm