  • REC3.5-1215DRW/R8/A
REC3.5-1215DRW/R8/A
advertisement
Manufacturer No:
REC3.5-1215DRW/R8/A
HK JDW NO:
655-REC3.5-1215DRW/R8/A
Package:
24-DIP Module, 6 Leads
Step5Bar-code shipping tag
REC3.5-1215DRW/R8/A
  • Package / Case
    24-DIP Module, 6 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ECONOLINE REC3.5/R (3.5W)
  • Size / Dimension
    1.26Lx0.80W x 0.40 H 32.0mmx20.3mmx10.2mm
  • Feature
    SCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Max Power Dissipation
    3.5W
  • JESD-30 Code
    R-PDMA-P6
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    8kV
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    117mA
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    12V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    117mA 117mA
  • Output Current
    117mA
  • Output Power
    3.5W
  • Max Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 2
  • Nominal Input Voltage
    12V
  • Height
    10.2mm