  • REC5-2409DRWZ/H4/A/M
REC5-2409DRWZ/H4/A/M
advertisement
Manufacturer No:
REC5-2409DRWZ/H4/A/M
HK JDW NO:
655-REC5-2409DRWZ/H4/A/M
Package:
24-DIP Module, 8 Leads
Step5Bar-code shipping tag
REC5-2409DRWZ/H4/A/M
  • Package / Case
    24-DIP Module, 8 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~75°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ECONOLINE REC5 (5W)
  • Size / Dimension
    1.26Lx0.80W x 0.40 H 32.0mmx20.3mmx10.2mm
  • Number of Terminations
    9
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-MDMA-P9
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    9V
  • Max Output Current
    278mA
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    278mA 278mA
  • Output Current
    278mA
  • Output Power
    5W
  • Max Output Voltage
    9V
  • Voltage - Output 2
  • Total Power Output-Max
    5W
  • Nominal Input Voltage
    24V
  • Height
    10.2mm